1. Ana Sayfa
  2. İğneli Lazer Epilasyon

Yüze İğneli Epilasyon Zararları Yorumları Yapılır Mı?

Yüze İğneli Epilasyon Zararları Yorumları Yapılır Mı?

Merhaba arkadaşlar bir çok internet aleminde gezen yalan yanlış bilgilere istinaden bu başlık altında sizlere iğneli epilasyonun yüze yapılıp yapılmayacağınız? iğneli epilasyonun zararlarını? Yüze iğneli Epilasyon Yorumları hakkında bilgiler sunacağım.

Yüze İğneli Epilasyon Yapılır mı?

İğneli epilasyon hemen hemen her bölgede rahatlıkla yapılabilecek bir yöntemdir. İğneli epilasyonun lazer epilasyona kıyasla tercih edilmesindeki en büyük etken FDA onaylı olması ve kıl köküne tek tek işlem yapılarak sonuçlar elde etmesi olmaktadır.

Bu sebeple yüze iğneli epilasyon en sık tercih edilen epilasyon yöntemdir. Yüze iğneli epilasyonda zaten az olan kıl kökleri sayısına tek tek iğne yardımıyla elektrik akımı göndererek işlem yapıldığından en başarılı olan bölgede diyebiliriz.

Yüze İğneli Epilasyon Zararlı Mı?

Yüz bölgesine yapılan iğneli epilasyon, yada diğer bölgelere yapılan iğneli epilasyonun bilinen hiçbir zararı yoktur. Tek yan etkisi fazla acı hissetmektir. Tabi acı durumunu ise uyuşturucu krem ve spreyler yardımıyla yok etmekte mümkündür.

Yüze İğneli Epilasyon Kaç Günde Bir Yapılır?

Yüz bölgesinde yada diğer bölgeler ayrımı yapılmadan; bu cevabı vermem daha doğru olmaktadır. İğneli epilasyonda ilk bir ay her hafta daha sonra ise 15 günlük periyotlarda bir gidilmesi önerilmektedir.

Yüze İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Bu soruyu aslında ne kadar sürer şeklinde çevirmemizde bir sakınca olmasa gerek. İğneli epilasyon işlemi genellikle dakika üzerinden işlem yapılmaktadır. Yüz bölgesi için ise 10 dakika gibi bir işlem yeterli olacaktır. Bu durumda  6-8 seans gibi bir sürede kalıcı ve komple kurtulmak mümkündür.

Yüze İğneli Epilasyon Yorumları?

Aslı Hanım: Merhaba kızlar bu işlem çok acıtıyor ama ilk seansta kılların yok olduğunu görüyorsunuz.

Mahide Hanım: Lazer epilasyon yaptırıp bir türlü çözüm bulamayan ben bu işleme başladım. Hemen hemen ilk seansta tüm  yüz bölgemdeki kıllar uçtu diyebilirim.

Cemal Bey: Yüzüme geçen sene yaptığım iğneli epilasyon işlemi oldukça güzel ve hala kesin sonuçların yaşamaktayım. Yanak sakal üstü bölgeme yaptırdığım iğneli epilasyon işleminde herkese ama herkese öneririm.

Tuğçe Hanım: Yüzmde çok fazla kıl olması ve gittiğim Lazer Epilasyon firması alexandrite lazer cihazı ile yaptığı işlem neticesinde yüzümde yüzlerce kıllar siyahlaştı ve kalınlaştı. Daha sonra internette araştırınca yüz bölesi için alexandrite iyi gelmediği en iyi gelenin iğneli epilasyon olduğunu söylediler. Bende bir güzellik merkezine gidip iğneliye başvurdum. Şuan 3 seanstır gidiyorum. Yüzümde her işlem yapıldıktan sonra en az yüzde 30luk bir azalma oluyor çok ama çok memnunum.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Sakarya Ağda Salonları ve Fiyatları konusunda yer almaktadır.

  2. 1 sene önce

    Merhaba iğneli epilasyon çene bilgeme yaptırıyorum daha önce lazerle yaptım geçmedi igenlwi geçin dendi başladık yaklaşık 5 yada. 6 seans sonra araya pandemi girince bıraktım 6 aydır tekrar başladım yer yer kılların. Çikmadvini görüyorum ama bu seanslar dan sonra hafif minik kahverengimsi izler kaldı bunlar normal mi ve gecermi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir