Sırt Bölgesi İğneli Epilasyon Yaptıranlar Yorumlar

Sırt Bölgesi İğneli Epilasyon Yaptıranlar Yorumlar

İstenmeyen tüyler hepimizin başının belası olmuş durumda. Hemde bazı önemli bölgelerde çıkan istenmeyen tüyler varya tamda lanet olası bir durum haline getiriyor. Sırt bölgesi istenmeyen tüyler konusunda hem bayan olsun hemde erkek olsun sıklıkla şikayet duyulan bölgelerdendir. Erkekler tarafından bahar aylarında akıllarına gelen bayanların ise hiçbir zaman akıllarından çıkmayan bölge olan sırt bölgesine iğneli epilasyon yaptırmak isteyenler için bilgilendirmeler yapacağız.

Sırt İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Sırt bölgesine iğneli epilasyon yaptırmak isteyen arkadaşlarımız için ilk olarak; yapılacak bölgenin son 2 haftadır hiç bir şekilde traş, ağda, tüy dökücü kullanmadan tüylerin uzun bir şekilde gelinmesidir. İğneli Epilasyon aleti ile sırt bölgenizdeki kıllar bir program çerçevesinde bölümlenir. Daha sonra Uzmanlar tarafından tek tek kıl kaldırılarak iğneli epilasyon iğnesi yerleştirilerek elektrik akımı verilir. Bu sayede kıl kökü patlatılarak bir daha o kıl kökünden kıl çıkması engellenir.

Her kıl için tek tek işlem yapıldığından kaynaklı olarak biraz acı duyulması normaldır. Bunu göze alarak yaptırınız. Diğer bir durum ise seansların atlanmamasıdır.

Sırt İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Sırt bölgesinde iğneli epilasyon seans süresi birazda sizin KIL durumunuz ile doğru orantılıdır. Nitekim orta düzeyde bir kıla sahip kişiler için 6-8 seans sürmektedir. Bu birde epilasyon yapan kişinin el pratikliğiylede alakalıdır.

Sırt Bölgesi İğneli Epilasyon Yaptıranlar Yorumlar

Sırt İğneli Epilasyon Fiyatı Ne Kadar?

Sırt bölgesi iğneli epilasyon yaptırmak isteyen kişiler için erkekler için seans fiyatı 450 TL, bayanlar içinse  200 TL’dir. Tam anlamıyla seans fiyatlarını öğrenmek için iğneli epilasyon seans fiyatları buradan öğrenebilirsiniz.

Sırt  İğneli Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Bel tarafı yağlı bölge ben de yaptırdım, acımıyor. fakat sırt o kadar yağlı bölge değil, ben de kilolu olmadığım için iğneden verilen elektrik akımını omurga kemiklerimde hissediyordum bazen. ayrıca emla kullanmayı yıllar önce bıraktım, bu tarz lokal anestezikler uzun vadede hem etki etmiyor hem de kullanımları sakıncalı…
sırtım için sanırım 8-10 seans gittim. ilk seanslar uzundu sonra süre azaldı baya. nerdeyse bitti gibi. tek tük kaldı. sırtımın bu alt tarafını iğneli ile bitirdikten sonra üst taraftaki ince tüyler için lazere gittim. sadece sırtım için değil aslında üst bacaklarım için lazere gitmiştim, gitmişken sırtımın üst tarafını da yaptırdım. sırtın üstü derken hepsi değil tabi, ortada ince tüyler vardı boydan boya. onlar için gittim sadece. aslında iğneli daha iyi ama hem çok sıklardı hem de orası için iğneliye gitmek zor geldi bana. sırtım alt bölgesini bile bitirirken baya masraf yaptığım için aynı şeyi göze alamadım. lazer iğneli gibi tamamen bitirmez öyle bir beklentim yok zaten, bir kaç seans gidip azaltsam bile yeter. zaten bir iki seans sonra makine görmez artık, daha ilk defa yaptırdığım halde bile zor gördü tüyleri… iğneli için seanslara 3 haftada bir gidiyordum. düzenli gitmedim ama. başta düzenli gittim, sonra ayda bire, 2 ayda bire çıkardım seansları. daha düzenli gitsem daha erken biterlerdi. iğneli de seans düzeni önemli…
ilk seanslar yaklaşık 1 hatta 1,5 saat sürmüştü. yalnız benim gittiğim kadının eli biraz ağırdı ve her şeyi alıyordu. yani ince tüyleri de tamamen alıyordu ve o yüzden biraz daha yavaş ilerliyordu. 8 saat iyimser bir bakış =) sanırım 20 saat (daha fazla da olabilir) sürdü komple bitmesi. ama dediğim gibi ilk gittiğim kadın aşırı titiz çalışıyordu. daha sonraki biraz daha hızlıydı bu da etkili oldu. kişinin vücut yapısına göre de değişir bu saatler. benim tüylerim daha genç ve epilasyona geç cevap veriyor. lazerde de böyle. yani sizde de bu kadar uzun sürmeyebilir. son olarak bişey söyleyeyim. iğneliden memnunumdum ama çok acılı ve maddi yönden çok masraflı oluyordu. şimdi olsa ince tüyleri gören lazerle başlardım tamamen. 4-5 seans giderdim, eğer maddi durumum el veriyorsa iğneliye giderdim. yoksa da gerek yok. hakikaten masraflı ve zahmetli bir iş. çok sabır istiyor. eskiden yaptırdım beninde. şimdi şaşırıyorum o zamanki sabrıma =) artık nadiren olsa gittiğim epilasyonda 20 dk bile zor dayanıyorum çünkü….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir