1. Ana Sayfa
  2. Saç Ekimi

Robotik Saç Ekimi

Robotik Saç Ekimi
robotik saç ekim fiyatı

Robotik saç ekimi nedir? Saç erkeklerin makyajı kadınların ise en önemli aksesuarıdır. Yüz ifademizi zenginleştirmekte ve yüzümüze karakteristik bir özellik katmaktadır. Saç dökülmesi ya da kaybı yani halk arasındaki ismiyle kellik özellikle erkeklerin en büyük problemlerinden bir tanesidir. Dünya da her 30 erkekten yaklaşık 20 tanesi kellik ve saç dökülmesi problemi ile savaşmaktadır. Kadınlarda ise saç dökülmesi oranı %42 civarındadır. Saç dökülmesininin ya da saç kaybının pek çok nedeni mevcut. Bu nedenleri kısaca;

  • genetik yapı
  • stres
  • yaşın ilerlemesi
  • sağlık problemleri
  • yetersiz beslenme
  • dengesiz beslenme

şeklinde sıralayabiliriz.

ROBOTİK SAÇ EKİM FİYATLARI 2022 YILINDA : 5.000 TL- 12.000 TL ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR

Saç kaybını saç miktarının azalması ya da belirli bir bölgede tamamiyle dökülmesi olarak tanımlayabiliriz. Saç kaybı insanların büyük bir bölümünün psikolojisini olumsuz olarak etkilemektedir. Bu yüzden özellikle erkeklerin motivasyonunu düşürmekte ve özgüvenini azaltmaktadır.

robotik saç ekimi
robotik saç ekim

Robotik Saç Ekimi Tedavisi

Neyseki teknolojinin ilerlemesi ve tıbbın gelişmesi ile saç dökülmesi tamamen tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. İnsanlar robotik saç ekimi yöntemi ile hayallerindeki gür ve sağlıklı saçlara çok kısa bir süre içerisinde sahip olabiliyorlar. Robotik saç ekim fiyatları sayesinde insanlar ağrısız ve acısız bir şekilde eski saçlarına çok kolay bir şekilde kavuşabilirler. Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan her insan bu tedavi yöntemi ile eski hayat kalitesine tekrardan erişebilirler.  

Saç ekimi ile birlikte sedasyon ve tıraş işlemi olmadan saç ekme işlemleri bir arada uygulanabilir. Bu kombinasyonlar ile hastanın memnuniyeti bir seviye daha artmaktadır. Saç ekim fiyatları bugün sadece bazı belli başlı ülkelerde uygulanıyor. Bu ülkelerden bir tanesi de Türkiye

Robotik Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Robotik saç ekimi işleminde görevli klinisyen ya da doktor ilk olarak hastanın saç ve yüz yapısını detaylı bir şekilde inceler. Çeşitli ölçümler ile hastanın saç çizginisi doğru bir şekilde belirler. Planlamanın ardından uygulama yapılacak bölge tıraş edilir ve Robotik saç ekim işlemi için hasta hazırlanır. Ardından saç dönorleri alınır ve kellliğin olduğu bölgelere ekme işlemi yapılır. Böylece hasta hasretini kurduğu eski saçlarına çok kolay bir şekilde kavuşabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap