1. Ana Sayfa
  2. Göğüs Ameliyatları

Meme Küçültme

Meme Küçültme
meme küçültme fiyatları

Meme Küçültme Aşırı derecede büyük ve sarkık göğüslere mi sahipsiniz? O zaman mutlaka meme  ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Büyük ve sarkık memeler sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir. Bununla birlikte solunum problemleri ve deri tahrişine de neden olabilir. Bu tip sağlık problemleri ile karşılaşmamak isteyen kadınlar meme küçültme operasyonlarını tercih etmektedir. Büyük memeler sağlık problemlerinin yanı sıra toplumda utangaçlığa ve çekingenliğe de sebep olabilir.

Meme ameliyatı tıbbi jargondan reduction mammoplasty olarak isim alır. Yukarıda saydığımız problemleri yaşayan kadınlar için meme operasyonları tasarlanmıştır. 

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme ameliyatı prosedüründen ilk önce meme dokusu ve meme derisi özenli bir şekilde çıkarılır. Böylece memeler daha hafif daha küçük ve yapı olarak daha sık bir hale gelir. Aynı operasyon sırasında meme başı etrafındaki koyu renge sahip deri halkasının yarıçapı da küçültülebilir. Bu işleme areola denmektedir. Meme küçültme ameliyatında ama büyük memeye sahip kadınlara daha orantılı ve güzel memeler kazandırmaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Hangi Bireyler İçin Yapılır?

Meme ameliyatını estetik kaygı ya da kozmetik bir iyileştirme olarak düşünmemelisiniz. Çünkü bu operasyon fiziksel bir rahatlama için yapılır. Bu ameliyatı olmak için başvuru yapan adayların büyük bir bölümünün aşırı büyük ve sarkan meme problemleri vardır.

meme küçültme
meme ameliyatı

Meme ameliyatı her yaş grubundaki kadın için yapılmamaktadır. Çünkü bu ameliyatın yapılma şartlarından bir tanesi meme gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Ama memelerin boyutu aşırı büyükse ve hastaya ciddi rahatsızlık veriyorsa daha erken yaşlarda da bu ameliyat yapılabilir. Bu ameliyat için en uygun adaylar yeterli olgunluğa ulaşmış olan realist adaylardır. Meme kücültme ameliyatı ileriki zaman dilimlerinde anne olmayı planyan kadınlar için önerilmemektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme  ameliyatı fiyatlarında etkili olan başlıca iki faktör vardır. Bunlar ;

  • Ameliyat sırasında uygulanacak yöntem
  • Ameliyat sırasında uygulanacak anestezi

 

Bu iki faktör fiyat sırasında büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte meme ameliyatının yapılacağı şehir hastane ve doktor da fiyat konusunda etkin rol oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir
meme büyütme fiyatları

Yorum Yap