meme dikleştirme ameliyatı

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme nedir? Kadınların estetiksel olarak görüntülerinde memeler önemli bir role sahiptir. Memeler emzirme hızlı kilo alma hızlı kilo verme gibi sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde sarkabilirler. Tüm bu etkenler memenin içerisindeki bağ dokuların zayıflamasına ve elastik yapının bozulmasına neden olmaktadır. Bağ dokusu bozulan meme asıl şeklini kaybeder ve zaman içerisinde sarkmaya başlar. Kadınlar bu meme sarkması durumunun önüne geçmek için meme dikleştirme operasyonlarını tercih etmektedirler.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Kadınlarda memelerin eski görüntüsünü kaybetmesi ve sarkması farklı zamanlarda olabilir. Çok aşırı derecede büyük memeye sahip kadınların memeleri daha erken yaşta sarkar. Çünkü bu memelere ağırlıktan dolayı yer çekimi daha fazla etki eder. Bununla birlikte kalitesiz ve hatalı sütyen kullanmak da memelerin diriliğini kaybetmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesidir. Meme operasyonları bu tip durumlar için elzemdir.

meme dikleştirme
meme dikliği

Normal bir meme tarifini şu şekilde yapabiliriz. Meme başı meme katlantı çizgisinin üzerinde olmalıdır. Normal bir memenin böyle görünmesi gerekmektedir. Fakat sarkmış mamalerde meme başı meme katlantı çizgisinin daha aşağısındadır.

Göğüs toparlayıcı bir operasyon olarak bildiğimiz göğüs dikleştirme ameliyatı estetik operasyonlar arasında oldukça popülerdir. Çünkü memesinin dolgunluğu azalmış ve meme başı aşağı sarkmış kadınlar bu ameliyata yoğun bir şekilde ilgi göstermektedirler. Ancak göğüs dikleştirme ameliyatı her kadına yapılmaz. Bunun için meme başının meme katlantı çizgisinin aşağısında olması gerekmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı sarkmış memelerin tekrardan eski görüntülerine kavuşabilmeleri için yapılmaktadır. Bu ameliyat sayesinde kadınların meme uçları doğal olarak olmaları gereken konuma taşınır. Bu ameliyatın temel prensibi meme dokusunun yeniden tasarlanması ve fazla derinin meme bölgesinden uzaklaştırılmasıdır.

Eğer memeler aşırı derecede büyükse fazla meme dokusu bölgeden çıkarılır. Ya da meme hastanın vücuduna göre küçükse silikon protez uygulamaları ile meme büyütme işlemi uygulanır.

Göğüs dikleştirme ya da meme ameliyatı fiyatları hemen hemen her yaştan kişiye yapılmaktadır. Fakat uzmanlar ergenlik döneminde meme gelişimini tamamlamamış olan hastaların bu tip operasyonlar yaptırmalarını önermiyorlar. Ayrıca hamile bayanlar ve emzikli kadınlar da bir özel durumları sona erene kadar bu operasyonu yaptırmamalılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir