1. Ana Sayfa
  2. Göğüs Ameliyatları

Meme Büyütme

Meme Büyütme
meme büyütme fiyatları

Meme büyütme işleminin ne amaçla yapıldığını adına bakarak da çok net bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu operasyon iki sebeple yapılmaktadır. İlk amaç küçük boyuttaki memelere vücuda u-oranlı bir şekilde hacim kazandırmaktır. İkinci sebepte şekil bozuklukları olan memelere şekil kazandırmaktır. 

Meme büyümesi ameliyatlarında iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden hastanın kendi vücut yağını kullanmaktır. İkinci yöntem ise silikon protez kullanımıdır. İki türlü de çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ama hastanın kendi yağı kullanılarak meme büyümesi için operasyonları çok daha avantajlıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme operasyonu hastaya genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Tıpkı diğer cerrahi operasyonlar gibi ameliyathane şartlarında yapılır. Normal şartlar altında bu tip operasyonlar 1 ila 1,5 saat arası sürmektedir. Meme  ameliyatı tak başına yapılabilmektedir. Ama bununla birlikte meme dikleştirme operasyonu ile birlikte de yapılabilmektedir.

meme büyütme
meme büyüt

Hastanın Kendi Dokusu İle Meme Büyütme

Meme büyütmek operasyonlarında hastanın kendi yağ dokusu kullanılabilir. Bu yöntem genel olarak şekli güzel orantılı ama hacmi küçük memelerde tercih edilmektedir. Ekseriyetle karın bölgesinden alınan yağ dokusu temizlenip kullanılabilir hale geldikten sonra memeye enjekte edilmektedir. Böylece herhangi bir silikon madde kullanmadan hastanın memesi doğal yollardan hacim kazanmış olur.

MEME BÜYÜTME AMELİYAT FİYATLARI SEÇİLEN SLİKON VE HASTANEYE GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR

Silikon İle Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatlarında silikon yöntemi 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Çünkü silikon üretim teknolojilerin çok ciddi bir ilerleme kaydedilmiştir.Tıbbi cihaz ve ilaç onayı ile ilgili pek çok kaliteli firmanın üretmiş olduğu protezler onay almıştır. 

Silikon kullanılarak yapılan meme ameliyatları aslında birbirinden çok farklıdır. Protezin hangi yoldan yerleştirildiği çok önemlidir. Silikonlar meme başından koltuk altından meme altından yerleştirilebilir. Protezin derinliği de çok önemlidir. Silikon meme bez dokusunun altına yerleştirilebilir. Eğer hasta için bu yöntem uygun değilse meme kas dokusunun altına da yerleştirilebilir. Meme ameliyatının seyrine göre protezin şekli de farklılık göstermektedir. Her hastanın gereksinimlerini karşılayacak bir ameliyat tekniği maalesef yoktur. Bu saydığımız kriterler hastanın durumuna göre özel olarak belirlenmektedir. Çünkü meme büyüt işlemleri kişiye özel yapılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir
meme dikleştirme fiyatları

Yorum Yap