İnce Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İnce Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İstenmeyen tüyler konusu erkek, kadın farketmeksizin hemen hemen herkesin bir baş belası olmuş durumda. İstenmeyen tüyler vücudumuzun farklı bölgelerinde çıkmakla birlikte her daim görünen bölgelerde olması hem insan psikolojisini bozmakta hemde rahatsız edici bir görüntü sunmaktadır.

İstenmeyen tüyler konusunda çok uzun sürelerdir aktif olarak tercih edilen bir kaç yöntem bulunmaktadır: iğneli epilasyon, lazer epilasyon, ağda, jilet, cımbız, epilatör, depilatör yöntemleri istenmeyen tüylerin geçici veya kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Kalıcı çözüm için iğneli epilasyon ve lazer epilasyon tercih edilirken, geçici çözümler içinse: ağda, jilet, cımbız, tüy dökücü krem ve epilatörler tercih edilmektedir.

İnce Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İnce Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İğneli epilasyon işlemi aslında mantıken çok basit bir işlemdir. Bu işlem kıl köklerine tek tek iğne yardımıyla girilerek kıl kökünüm patlatılması işlemi olarak bilinmektedir. İğneli epilasyon işlemi sıklıkla tercih edilen bir işlem olmakla birlikte hem ince kıllara hemde kalın kıllara uygulanmaktadır.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı? konusunda kalın kıllar hakkında bilgi vermektedir.

İnce Kıllara İğneli Epilasyon Yapılır Mı?İnce Tüylere iğneli epilasyon işlemi aynen kalın kıllara yapıldığı gibi yapılmakta olup bu işlemdede tek tek kıl köküne girilerek işlem yapılmaktadır. İğneli Epilasyon işleminde işlemler genellikte 30-40 dakikalık seanslarla yapılmadığından çok uzun süreli işlem yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.