81 İldeki İğneli Epilasyon Merkezleri


İğneli Epilasyonun Zararları

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Şu an bu konuda sizlere ”iğneli epilasyonun zararları” konusunda bilgi vereceğim.

İğneli epilasyon diğer epilasyon türlerine nazaran daha kaliteli sonuçların bulunduğu ve kullanıcılar tarafından oldukça olumlu sonuçlar alınan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Herşeyin olumlu yanlarının olduğu kadar olumsuz yanlarının da olduğunu bilmek gerekmektedir. İğneli epilasyonun bilinen bir kaç zararını sizlerle paylaşacağım.

İğneli Epilasyon Zararı

  1. İğneli epilasyon hassas bir cilde sahip kişilerde bir kaç günlük kaşıntı kızarıklık ve kabuk bağlama gibi sorunlara yol açabilir, tabi ki bu sorunlar geçicidir.
  2. İğneli epilasyon yöntemi diğer yöntemlere nazaran biraz acı vermektedir.
  3. İğneli epilasyondan sonra güneşe kesinlikle maruz kalınmamalıdır. Güneşe maruz kalan kişilerin yüzlerinde cilt lekeleri oluşmaktadır.
  4. İğneli epilasyon oldukça hassas ve hijyen kurallarına uyan kişiler tarafından yapılmalıdır. Hijyen kurallarına uyulmayan kişilerde enfeksiyon kapma riski oluşturmaktadır.

İğneli Epilasyonun Zararı Var Mı?

iğneli lazer epilasyon zararlarıİğneli epilasyon bilinen diğer epilasyon yöntemlerinden daha kaliteli sonuçlar elde etmek mümkündür. Ama nitekim kesinlikte dikkat edilmesi gereken konulara dikkat edilmeli, seanstan 24 saat sonraya kadar hiçbir şekilde krem su benzeri şeyler sürülmemelidir. Ayrıca güneşten kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde İgnelilazerepilasyon.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

Hadi Bir Yorum Yazalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.