1. Ana Sayfa
  2. İğneli Lazer Epilasyon

iğneli epilasyon sonrası sivilce nasıl geçer?

iğneli epilasyon sonrası sivilce nasıl geçer?

Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere ” İğneli epilasyon sonrası sivilce nasıl geçer” konusu hakkında bilgiler vereceğim.

İğneli epilasyon biraz ağrılı bir epilasyon türü olsada, diğer yandan kesin ve kalıcı çözüm sağladığından dolayı lazer epilasyonda bir umut bulamayan kişilerin sıklıkla tercih etme sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İğneli epilasyonda en sıkıntılı olay olarak karşımıza çıkan sivilce ve kabuklanma olayıdır. İğneli epilasyon yapan kişilerin bir kısmında bu oran %30 gibi kişilerde sivilcelenme ortaya çıkmaktadır. Kendi kendine ortaya çıkan sivilcilerden ayrı olarak birde kullanıcıların oluşturduğu sivilcelerde yer almaktadır. Kullanıcıların oluşturduğu sivilceler olarak en büyük ve en önemli sıkıntı ilk 24 saat içerisinde yapılan bölgenin güneş ışınlarına veya herhangi bir kimyasal ile buluşmasından kaynaklıdır.

İğneli Epilasyon Sonrası Oluşan Sivilceler

iğneli-epilasyon-sonrası-sivilce-nasıl-geçer.bk
Bir çok kullanıcı iğneli epilasyon sonrası oluşan acıya dayanamayarak epilasyon sonrası bazı kimyasalları tercih ettiğinden dolayı oluşmaktadır.  Diğer %30’lık kısım ise cilt hassaslığından kaynaklı oluşmaktadır. Abi bu durumun oluşup oluşmadığını görmek için ilk olarak ufak bir bölgeye iğneli epilasyon yapılarak o bölgede oluşan cilt sorunlarını öğrenerek ona göre önlem alınarak yapabilirsiniz.

Bu sebeple iğneli epilasyon sonrası sivilce nasıl geçer sorundan önce olarak iğneli epilasyon sonrası sivilce oluşmaması için elimizden geleni yapmalıyız. İğneli epilasyon sonrası oluşan sivilce izlerine hiçbir şekilde müdahale etmeden sadece bol bol pudra sürerek geçmesini bekleyiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap