iğneli epilasyon sonrası krem

İğneli Epilasyon Sonrası Krem Kullananlar?

İğneli epilasyon yapacak arkadaşlarımız her zaman tereddüt ve bakımlarının zorlukları ile başbaşa kalmaktadırlar. İğneli epilasyon öncesi ve sonrası önemli derecede dikkat edilmesi gereken zamanlardandır. İğneli epilasyon sonrası bir çok arkadaşımız krem kullanmayı düşünmekte ve kullandığı kremler ise başlarına daha çok bela olmaktadır.

İğneli epilasyon sonrası krem kullanmak su kullanmak pudra kullanmak oldukça sakıncalı ve zararlıdır. Bu sebeple iğneli epilasyon sonrası ilk 2 gün kesinlikle su dahi sürülmemelidir. 2 gün sonra ise dilerseniz antibiyotik özellikli bir krem eczanenizden temin edip kullanabilir aynı zamanda antiseptik özellikli bir pudra kullanabilirsiniz.

iğneli epilasyon sonrası kremEğer iğneli epilasyon sonrası yaptırdığınız bölgede herhangi bir iz kalmasını istemiyorsanız bu gibi durumlara oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat edildiği taktirde en ufak bir lekeye dahi rastlamazsınız.

Ama eğer önerileri dikkat etmeyip özen göstermezseniz, daha çok sıkıntı yaşar ve yüzünüzde tahriş vb durumlar ile karşı karşıya kalmanız olağan olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir