1. Ana Sayfa
  2. İğneli Lazer Epilasyon

İğneli Epilasyon Sonrası Kabuklardan Oluşan Pembe-Kırmızı İzler?

İğneli Epilasyon Sonrası Kabuklardan Oluşan Pembe-Kırmızı İzler?

İğneli Epilasyon gerçek manada en etkili istenmeyen tüyler ile baş eden sistem olsada bazı durumlar gerçek manada can sıkabilmektedir. İğneli Epilasyon sonrası en çok görülen kabuklanma sorunu, aslen cildin kendini koruma mekanizması olarak düşünebiliriz. Çok yüksek bir oranda görülen iğneli epilasyon kabukla olayı tedirgin olunacak bir durum olmamaktadır.

Tabi iğneli epilasyon işlemi sonrası oluşan kabuklanma bir süre sonra dökülmektedir. Dökülen bu kabuklardan sonra ciltte hafif pembe veya kırmızımsı bir cilt rengi gözükmektedir.

İğneli Epilasyon Sonrası Kabuklardan Oluşan Pembe-Kırmızı İzler?Bu durum aslında korkulacak bir durum değil cildin kendini korumaya alıp kabuklanma oluşturduğundan dolayı oluşmaktadır. Bunun çözümü ise ZAMAN’dır. Güneşlenme veya güneşle temas halinde cilt ilk günkü haline dönecektir tekrardan.

İğneli Epilasyon sonrası yapılacak işlemlerde en önemlisi, iğneli epilasyondan sonra 3 gün boyunca pudra kullanmaktadır. 3 gün sonunda ise Madecassol veya bepanthol krem kullanmak oldukça fayda sağlayacak ve hızlı iyileşme gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap