81 İldeki İğneli Epilasyon Merkezleri


İğneli Epilasyon Sonrası Kabuklardan Oluşan Pembe-Kırmızı İzler?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

İğneli Epilasyon gerçek manada en etkili istenmeyen tüyler ile baş eden sistem olsada bazı durumlar gerçek manada can sıkabilmektedir. İğneli Epilasyon sonrası en çok görülen kabuklanma sorunu, aslen cildin kendini koruma mekanizması olarak düşünebiliriz. Çok yüksek bir oranda görülen iğneli epilasyon kabukla olayı tedirgin olunacak bir durum olmamaktadır.

Tabi iğneli epilasyon işlemi sonrası oluşan kabuklanma bir süre sonra dökülmektedir. Dökülen bu kabuklardan sonra ciltte hafif pembe veya kırmızımsı bir cilt rengi gözükmektedir.

İğneli Epilasyon Sonrası Kabuklardan Oluşan Pembe-Kırmızı İzler?Bu durum aslında korkulacak bir durum değil cildin kendini korumaya alıp kabuklanma oluşturduğundan dolayı oluşmaktadır. Bunun çözümü ise ZAMAN’dır. Güneşlenme veya güneşle temas halinde cilt ilk günkü haline dönecektir tekrardan.

İğneli Epilasyon sonrası yapılacak işlemlerde en önemlisi, iğneli epilasyondan sonra 3 gün boyunca pudra kullanmaktadır. 3 gün sonunda ise Madecassol veya bepanthol krem kullanmak oldukça fayda sağlayacak ve hızlı iyileşme gösterecektir.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde İgnelilazerepilasyon.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

Hadi Bir Yorum Yazalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.