İğneli Epilasyon Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

İğneli Epilasyon Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Son zamanlarda sıklıkla gelen sorular arasında yer alan iğneli epilasyon yaş şartı oldukça değinilmesi gereken bir hal almaktadır. İstenmeyen tüyler problemi oldukça erken yaşlara inmekte ve hatta artık 4-5 yaşlarında çocuklarda bile aşırı derecede tüyler gözükebilmektedir. Bunun başlıca sebepleri arasında ise genetiği bozan yiyeceklerden geçtiği anlamak zor olmasa gerek. Kimyası değişmiş ve genetiği ile oynanmış yiyecek ve içeceklerin hormonal bozukluklara yol açmasından kaynaklı olarak istenmeyen tüyler oldukça baş belası olmaktadır.

İğneli Epilasyon Yaş Şartı Sınırı ?

İğneli Epilasyon Kaç Yaşında Yapılmalıdır?İğneli epilasyonda yaş şartı demek yanlış bir tabir olmaktadır. İğneli Epilasyonda yaş şartından ziyade gelişimi tamamlamış ergenlik dediğimiz dönemden çıkmış kişilere uygulanmaktadır. Bu da iğneli epilasyon yaş sınırının ortalama 18 yaşını doldurmuş kişilerde uygulanmasının daha uygun olduğunu bildirmektedir. 

İğneli epilasyon işlemi, lazer epilasyon işleminden oldukça etkili ve uzun bir yöntem olduğundan kaynaklı olarak kesin ve net bir işlem olmaktadır Bundan kaynaklı olarak genç kişilerde iğneli epilasyon işlemi daha çok önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir