1. Ana Sayfa
  2. Saç Ekimi

Hiperbarik Saç Ekimi

Hiperbarik Saç Ekimi
hiperbarik saç ekim fiyatı

Hiperbarik saç ekimi oksijenin kullanıldığı bir tedavi yöntemi olarak da bilinmektedir. Saç ekimi işleminde kandaki oksijen miktarı önemlidir. Çünkü saç ekim fiyatı işleminde ekim yapılan saçın kafa derisine daha sağlıklı bir şekilde tutunması gerekmektedir. Eğer kandaki oksijen seviyesi yeterli değilse saç ekimi işlemi tam bir başarıya ulaşmaz. Saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için kandaki oksijen seviyesinin fazla olması gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcılar saç ekimi yöntemlerinde en çok Hiperbarik saç ekim kullanmaktadır. 

Bu tedavi yöntemi ile saç ekimi tedavisinin başarı oranı artmaktadır. Bu sayede hasta hem sağlıklı hem de oldukça güçlü saçlara sahip olmaktadır. Doktor saç ekimi yapıktan sonra köklerin iyileşmesi gerekmektedir. Bunun için de kan ve oksijen seviyesinin yeterli olması gerekmektedir. Hiperbarik saç ekim fiyatları tedavisi bu noktada devreye girmektedir. Basıncın yüksek olduğu bir ortamda işlem gerçekleşmektedir. Saç köklerinin yüksek basınç ile oksijeni hızlı bir biçimde emmesi sağlanmaktadır. Bu sayede hastanın saç köklerinin iyileşme süreci hızlanmaktadır. Ayrıca oksijen hastanın saç köklerinin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır.

hiperbarik saç ekimi
hiperbarik saç ekim fiyatları

Hiperbarik Saç Ekimi Nasıl Uygulanır

Hiperbarik sac ekim diğer saç ekimi yöntemlerinden farklı bir saç ekim yöntemi değildir. Saç ekimi yaptıracak hastaların büyük bir bölümü böyle düşünmektedir. Hiperbarik tedavi aslında normal yapıldıktan sonra uygulanan bir tedavi yöntemidir. Hastaya ilk önce normal bir şekilde saç ekimi yapılmaktadır. Daha sonra hasta oksijen odasına alınmaktadır. Bu odada hastaya bir maske takılmakta ve bol miktarda oksijen verilmektedir.

Hastaya verilen oksijen miktarı hastanın özelliklerine bağlıdır. Saç ekimini yapan doktor hastanın özelliklerini göz önüne alarak oksijen miktarını belirler. Bu yüzden oksijen miktarı ile ilgili net bir bilgi vermemiz mümkün değildir.

Hiperbarik Saç Ekimi Avantajları

Hiperbarik saç ekim yönteminde kullanılan oksijen ile iyileşme süreci büyük ölçüde hızlanmaktadır. Normal bir saç ekiminde iyileşme süresi genel olarak 15 gündür. Bu süre hiperbarik saç ekiminde 9 güne kadar düşmektedir. Normal saç ekimi yöntemlerinde işlem sonrası ödem oluşmaktadır. Fakat Hiperbarik saç fiyatı yönteminde oksijenden dolayı ödem oluşumu azalmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap