Hamilelikte İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Yaptıranlar

Hamilelikte İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Yaptıranlar

İstenmeyen tüyler konusunda oldukça farklı farklı görüşler bulunmaktadır. Bunlardan en önemli ve en çok tercih edileni; lazer epilasyon, iğneli epilasyon, tüy dökücüler, IPL aletler, jilet, Ağda olmaktadır. Bunlardan tek tek ele alıcak olursa eğer, Lazer Epilasyon etkili bir yöntemdir ama çok fazlaca çin malı ve işe yaramaz cihaz olduğundan kaliteli bir cihaza sahip firma bulmak sıkıntılı olduğundan sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Tüy Dökücüler ile etkili ama kalıcı bir yöntem değildir. IPL aletler ise evde fotoepilasyon dediğimiz yöntemdir. Bu yöntemde ise kıllar yok olmaz sadece uyutulur. İğneli epilasyon yönemi ise cihazın etkisinin çok az olduğu ama el beceriklisinin çok etkili olduğu yöntemdir.

Nitekim yüzyıllardır en çok tercih edilen ve FDA onaylı istenmeyen tüyler için İğneli Epilasyon tercih edilmektedir.

Hamilelikte İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İğneli epilasyon herhangi bir yan etkinin bulunmadığı bir yöntemdir. Bundan kaynaklı olarakta iğneli epilasyon hamileliktede yapılabilmektedir. Ama hamilelikte vücut oldukça hassas olduğundan kaynaklı olarak acı hissi oldukça üst düzeyde olacağından, yaptırmak isteyen her 10 kişiden 9’u vazgeçmektedir. Heleki  hamilelikte 3 aydan sonra göbek, göğüs bölgelerinde hormonlar arttığından kaynaklı acı durumu daha fazla olmaktadır. Genital bölge, Özel Bölgeye hamilelikte kesinlikle önerilmemektedir. 

Hamilelikte İğneli Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Hamile olduğumu öğrendiğimden önce 2 seans iğneli epilasyon yaptırmıştım. Doktoruma bu durumu sorduğum bebeğine hiçbir zararı olmaz. Ama nitekim doğum yaptıktan sonra yapman daha iyi olur dedi.Bende bıraktım.

Hamilelikte İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Yaptıranlar

2 aylık gebe iken bilmeden iğneli epilasyona gittim. Oldukça acıtıcıydı durumu güzellik salonundaki bayana sorunca hamile olabiceğimi söyledi. Test yaptırınca gerçekten hamile olduğumu gördüm. Oldukça acılıydı.
Hamile olduğumdada toplu seans ücreti verdiğim için gitme kararı aldım. Ama farkettim ki her iğne batırıldığında kendimi kasıyordum. Bebeğime zararı olur diye yarıda bıraktım. Doktoruma durumu anlatınca iyi etmişsin dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir