meme dikleştirme fiyatları

Göğüs Silikonu

Göğüs silikonu son zamanlarda birçok kadın tarafından en fazla araştırılan konulardan biridir. Kadınlığı simgelemeye yarayan en önemli organlardan biri kesinlikle memedir. Her bir kadın doğal olarak güzel görünümlü ve estetik göğüslere sahip olmayı ister. Ancak göğüslerin çift ya da tek taraflı gelişme geriliği ya da doğumlardan sonra kilo verme sonucunda göğüslerde sarkıklık olması mümkün. Bununla beraber yine göğüslerin küçülmesi de mümkündür. 

Bu gibi durumlarda memeyi dolgunlaştırmaya ve büyütmeye yönelik yapılan girişimler vardır. Bu girişimler sayesinde daha iri, estetik, daha dolgun ve çok daha güzel görünüme sahip göğüs oluşturmak mümkündür. Bu büyütme işlemi en kolay göğüs silikonu işlemleri ile yapılmaktadır. Büyütmenin oranı; mevcut göğüslerin durumu, kişinin arzusu, göğüs kafesi ölçüsü ve meme derisinin esnekliğine göre belirlenir. Fakat kesin ölçü her zaman ameliyat sırasında belirlenmektedir. Burada en önemli konu göğüs silikonu işleminde, göğüs derisinin alabileceğinden çok daha büyük protezin konmamasıdır. Bu konu içinde yine ameliyat esnasında ölçü protezleri kullanılmaktadır.

göğüs silikonu
göğüs silikonu

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı, tıp dilinde göğüs slikonu ameliyatı olarak geçmektedir. Bu işlemlerde göğüsler, meme dokusunun arka kısmına yerleştirilen silikon bir jel yapısındaki meme protezi ile büyütülür. 

Göğüs silikonu ameliyatı için başvuran kişiler genel olarak ulaşmayı düşündükleri meme büyüklüğünü tarif etme konusunda sıkıntı yaşarlar. Bundan dolayı sıkça istedikleri sütyen numarasını söylerler. Fakat farklı sütyen markalarının beden numaraları aynı olsa dahi farklı büyüklüklerde olması mümkündür. Bununla beraber 85 ya da 90 gibi ölçüler kişinin göğüs kafesinin çap oranı ile ilgilidir. Genel olarak sütyen numarası değişmeyecektir. Buna karşılık olarak da “cup size” şeklinde nitelendirilen A, B, C, D ile ifade edilecektir.

A harbi en küçük olan meme boyutunu ifade etmektedir. Bu sebepten dolayı göğüs silikonu ameliyatı öncesinde kişiler beklentisini çok iyi saptamak zorundadır. Bunun yanı sıra farklı sebepler ve farklı büyüklükler ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Örneğin; küçük yaşlardan bu yana dek çok küçük olan memenin bir anda çok büyütülmesi mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir