1. Ana Sayfa
  2. Göğüs Ameliyatları

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs Küçültme Ameliyatı
göğüs küçültme operasyonu

Göğüs küçültme ameliyatı yani jargondaki adıyla mamoplasti günümüzün en popüler estetik operasyonlarından bir tanesidir. Meme küçültme ameliyatı olan kadın hastaların hayatların ciddi anlamda olumlu değişiklikler olmaktadır. Çünkü bu kadınların bu ameliyatı tercih etmelerinde bazı sebepler etkili olmaktadır.

  • Kronik boyun ağrısı
  • Kronik sırt ağrısı
  • Boyun düzleşmesi
  • Kısıtlı hareket etme
  • Uygun kıyafet bulamama
  • Öz güvensizlik ve çekingenlik

Bu sebepler göğüs küçültme  geçiren kadınların en büyük ameliyat sebepleri arasında yer almaktadır. Bu ameliyat sayesinde kadın hastalar gündelik yaşamlarındaki birçok problemin çözümüne kavuşmuş oluyorlar.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Göğüs küçültme operasyonunda meme yağı ve meme dokusu çıkarılır. Bu çıkarma işleminde lolipop tekniği kullanılır. Bu yöntem ve teknik oldukça basittir ve ameliyat yaklaşık olarak 2 ya da 3 saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Hastalar ameliyattan çıktıktan sonra büyük oran mutluluk duymaktadır. Çünkü meme küçültme ameliyatları estetik ameliyatlar arasında hasta memnuniyeti en yüksek ameliyatlardandır. Yaşam kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır.

göğüs küçültme ameliyatı
göğüs küçültme

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası 

Göğüs küçültme ameliyatı aslında cerrahi olarak oldukça kolay bir işlemdir. Çünkü ameliyat yapılırken derin dokuda değil yumuşak dokuda işlemler yapılır. Ardından hasta ameliyat bittikten sonra cerrahi medikal bir sütyen kullanır. Bu medikal sütyenin içerisinde gazlı bez ve dolgu mevcuttur. Gazlı bez ile ameliyat sonrası ağrılar kontrol altına alınır. Ameliyat bittikten sonraki gün içerisinde hastalar rahat bir şekilde ağrı kesici kullanabilirler.

Göğüs küçültme sonrası ilk 3 gün meme bölgesinde bir şişlik durumu meydana gelebilir. Bu ağrıya bağlı olarak kadın hastalar memenin uç bölgesinde bir hissizlik yaşayabilirler. Ancak şişlik miktarı azaldıkça bu hissizlik de yavaş yavaş azalır. Ameliyattan sonraki 6 hafta içinde şişlik yaklaşık yarı yarıya azalır. Altı ay bittikten sonra ise memeler yeni ideal görünümüne kavuşmuş olur.

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında yara izlerinin iyileşmesi 1 yıl kadar sürebilir. Ameliyattan sonraki haftalarda silikon bant kullanırsanız yara izleri görünümünü ve kaşıntıyı azaltabilirsiniz. Ayrıca yara izleri için ameliyattan yaklaşık altı ay sonra lazer tedavisi de uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir
meme büyütme fiyatları

Yorum Yap