1. Ana Sayfa
  2. Göğüs Ameliyatları

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı
meme dikleştirme fiyatları

Göğüs dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır? Zaman geçtikçe kadınların memelerindeki bağ dokularda bir zayıflama meydana gelir. Bu zayıflamanın birçok nedeni vardır. Bu nedenleri bebek emzirme hamilelik ve yer çekimi olarak sıralayabiliriz. Bu sebeplerden dolayı kadınlarının memelerinin şekli bozulur ve bağ doku yumuşar. Bağ dokunun yumuşaması ile memede sarkık bir görüntü meydana gelir. Bununla birlikte meme başı olarak isimlendirdiğimiz bölgenin de çap boyutunda bir artma meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı sarkık memeleri tekrar eski formuna kazandırmak için yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde memeler dikleşir sertleşir ve normal bir görünüm alır. 

Bunun başarılı bir şekilde sağlanması için göğüs ameliyatı sırasında memenin üzerinde bulunan deri miktarının fazla kısmı alınır. Ardından iç kısımdaki meme dokusu uzman doktor tarafından yeniden tasarlanır. Bu ameliyat sırasında kadınların memelerinin başı daha aşağıda olduğu için meme başı da daha uygun bir konuma taşınır. Meme sarkma derecesi az olan kadın hastalar için yeniden tasarlamaya pek gerek duyulmamaktadır. Çünkü silikon protezler ile çok kolay bir şekilde memelere dik bir görünüm katılmaktadır.

göğüs dikleştirme ameliyatı
göğüs dikleştirme ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Benim İçin Uygun Mudur?

Memelerinde sarkma olan ve deri miktarı fazla olan her kadın birey göğüs ameliyatı olabilir. Bazı hastalarda aşırı kilo kaybı sonrası memelerde sarkma meydana gelmektedir. Bu hastalar genellikle zayıflama ameliyatı olduktan sonra meme dikleştirme ameliyatı olmaktadır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sadece sarkık memeler için değil asimetrik bir görüntüye sahip memeler için de uygulanmaktadır. Ama birçok hastanın bu ameliyatı yapmasındaki temel sebep sarkık memeleri eski görünümüne kavuşturmaktır. Çünkü hastalar bu ameliyat ile yerçekiminin olumsuz etkilerini de çok kolay bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Bu evrede kendinizi en rahat hissedebileceğiniz ortamlarda bulununuz.

Aynı Anda Meme Büyütme ve Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs ameliyatı fiyatları adayları eğer arzu ederlerse aynı ameliyat sırasında meme büyütme operasyonu da geçirebilirler. Bu iki operasyon eş zamanlı uygulama için uygundur. Bu iki işlem eğer hastanın sağlık durumu uygun değilse ayrı ayrı olarak da yapılabilir. Bu konuyu ameliyattan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap