1. Ana Sayfa
  2. Göğüs Ameliyatları

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı
göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kadınların göğüsleri kadınlığın bir sembolü gibidir. Böyle bir anlam taşıdığı için kadınlar açısında gğüsler büyük önem arz etmektedir. Meme küçültme ve meme büyütme gibi estetik operasyonlar uzun zamandır kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Göğüs büyültme ameliyatı kriterleri her hasta için farklılık göstermektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme ameliyatını kısaca açıklamamız gerekirse şöyle bir açıklama yapabiliriz. Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayan hanımların başvurdukları bir estetik operasyondur. Bazı kadınlar meme ölçülerinin vücutlarına göre çok küçük olduğunu düşünebilir. Bu sebeple uzmanlardan göğüs büyütme ameliyatı hakkında yardım almak isterler. Günümüzde bu tip ameliyatlar hem tıp dünyasında hem de halk arasında olukça yaygınlaşmıştır.

göğüs büyütme
göğüs büyütme

Göğüs büyültme ameliyatı’nın ana işlemi içi silikon bir jel dolu olan protezin kadınların göğsüne yerleştirilmesidir. Bu işlem bu tarz bir operasyon için yüksek standart olarak geçmektedir. Çünkü bu yöntem diğer meme büyütme yöntemlerine göre çok daha avantajlı ve sağlıklıdır. Son dönemde hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun kadınların memesine enjekte edilmesi de uygulanan yöntemler arasındadır. Ama bu yöntem kesin bir kalıcılık içermez. Kişinin kilo vermesi durumunda bu yağ doku tekrardan eriyebilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır

İçi silikon jel dolu protezler memenin alt kısmından 4 – 5 cm uzunluğundaki kesiklerden girilerek yerleştirilir. Bu protezler asla meme dokusunun içine yerleştirilmez. Çünkü göğüs büyütme ameliyatı geçiren bir kadın daha sonra hamile kalabilir. Bu yüzden süt benzlerinin zarar görmemesi ve rahatlıkla bebeğini emzirmesi için meme dokusunun alt kısmına yerleştirilir. Operasyonunun yapılacağı düzeye hasta ile karşılıklı bir şekilde karar verilmektedir. Hasta bireyin anatomik yapısı bu kararı verirken büyük rol oynamaktadır.

Her hasta birey için tek bir tip silikon uygunlaması durumu söz konusu değildir. Çünkü önemli olan protezlerin tipi değil güvenilirliğidir. Dünyaca ünlü markaların en sağlıklı silikon protezleri kullanılıyorsa güven problemi yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü doğru doktor ve doğru mekan seçimi yaptıktan sonra protez seçimi otomatik olarak en iyisi olacaktır. Göğüs büyütme ameliyatı hakkında en detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
meme büyütme fiyatları

Yorum Yap