1. Ana Sayfa
  2. İğneli Lazer Epilasyon

Evde Kendi Kendine İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Nasıl Yapılır?

Evde Kendi Kendine İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon işlemi son zamanların oldukça popüler işlemlerinden biri haline gelmişken ve oldukça merak konusu oluşturan bir konu olan evde kendi başına iğneli epilasyon yapılır mı soru oldukça sıklıkla duyulan sorular arasında yer almaktadır. Evde kendi başına iğneli epilasyon yapılır mı konusuna cevap vermeden önce iğneli epilasyon nasıl yapılır belirtmek istiyorum.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon işlemi, iğneli epilasyon cihazı aracılığıyla yapılan bir işlem olmakla birlikte, işlemin basitçe tabiri olarak, iğne yardımıyla kıl köklerinin tek tek elektrik akımı verilerek patlatılması işlemi olmaktadır. İğneli epilasyon işleminde iğne yardımıyla kıl köklerine tek tek girerek kıl kökünün tahrip edilmesi işlemi oldukça yüksek el becerisi gerektiren işlemlerin başında yer almaktadır.

Evde Kendi Kendine İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

Asıl sorumuza gelecek olursak evde kendi başına iğneli epilasyon yapma işlemi sadece bacak bölgesi ile sınırlıdır. Nitekim bacak bölgesindeki kılların hem yapısı hemde ulaşılabilir olması amacıyla yapılabilmektedir.

Evde Kendi Kendine İğneli Epilasyon Yapılır Mı? Nasıl Yapılır?Ama evde kendi başına yapılan iğneli epilasyon işlemleri normal kliniklerde yapılan işlemlere nazaran oldukça daha fazla ağrılı geçecektir. Kliniklerde işinde uzman olan kişinin 1 dakika içerisinde ortalam 40-60 adet kıl kökünü tahrip edebiliyorken bu işlemi yeni başlayan biri için en fazla 1 dakika için 3-5 adetle sınırlı olmaktadır.

Aynı zamanda kıl köküne iğnenin hangi açıyla gireceği konusunda uzmanlaşmak ise oldukça zaman gerektiren bir işlemdir. Yanlış açıyla girilen iğneli epilasyon işleminde cilt daha fazla acırken, doğru açıyla yapılan bu işlemlerde oldukça acısız bir epilasyon imkanı  doğurmakadır.

Yorum Yap