1. Ana Sayfa
  2. İğneli Lazer Epilasyon

Evde İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

Evde İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

İğneli epilasyon ile tüylerinden sonsuza kadar kurtulmak isteyen arkadaşlarımızın bir kaç sıkıntılı durumları olmaktadır. Bu durumlardan biride hiç kuşkusuz ki fiyatı yer almaktadır. İğneli Epilasyonda yüksek seans fiyatları yada dakikaları oldukça bütçe dostu olmaktan çıkarak düşmanı ünvanını aldığını belirtmemde sakınca olmasa gerek.

Neden Kendi Başıma İğneli Epilasyon Yapamam?

Evde kendi başına iğneli epilasyon yaptırmak oldukça zor ve meşakkatlı bir işlemdir. Kıl köklerini cımbız ile çıkarıp ve iğneli epilasyon cihazının iğnesi ile işlem yapmak oldukça zahmetli bir iştir. Tabi bazı arkadaşlarımız bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için internet ortamında ikinci elleri 500 TL’lere varan fiyatı sebebiyle herkes cihazı alıp evde ben yapabilirim demesi. Oldukça riskli bir işlemdir. Deri altına iğne yerleştirmesi ve elektrik akımı gönderilmesi mükemmel derecede profesyonellik gereklidir.

Evde İğneli Epilasyon Yapmak

Tabi ki bir de illa ben yapacağım diyenler için ne öneririm derseniz. İlk olarak sıfır bir cihaz almak yerine ikinci el bir cihaz almanızda fayda vardır. Herkes tarafından bilinen sahibinden internet sitesi üzerinde ikinci el cihaz bulmanız mümkündür. Burda aldığınız cihazı özellikleri bilerek almak önemlidir.  Genelde en önemli etken kıl köküne iğne batırılmasıdır. Kıl köküne iğne batmayıp yanlara batırılırsa o zaman cilde zarar vermiş olursunuz.

Bundan kaynaklı olarak evde iğneli epilasyon yapacaksanız. Karşılıklı iki arkadaş öğrenip birbiriniz üzerinde uygulamanız daha mantıklı olacaktır. 

Evde yapacağınız iğneli epilasyonda ilk başlarda fazla acı olacağından kaynaklı olarak uyuşturucu sprey kremler kullanmanız da faydanıza olacaktır.

Evde İğneli Epilasyon Yapılır Mı?

Evde İğneli Epilasyon Yaptıranların Yorumları

İğneli epilasyon videoları izledim. Önce bacağımda bi tane kıla denedim baktım oluyor hemen boynuma yaptım. Ama benim elim yatkın bu tarz şeylere. Eli yatkın olmayan boyun gibi bir bölgeye kendi başına yapmamalı. Göbek bölgem sarartmakla kurtalacağım gibi değil. Çok yoğun.


Bende virüs yüzünden gidemeyip, cihaz alıp kendime yapmaya başladım. İğneli epilasyonda azaldığını sandığım tüyler meğer azalmamış .20 gün geçince fark edip çok üzülmüştüm. Şuan boyun bölgeme yapıyorum. Arada birkaç göbek bölgesine. Göbeğim çok tüylü çok zor o kısım . Tüyün çıkış yönü elime ters geliyor, iğneyi yamultarak kullansam sıkıntı olur mu ? Tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.


Bende kendim yapmak istedim fakat internet üzerinden araştırma yapıp öğrendiğini sandığınla olmaz en az 1aylık yüz yüze eğitim alınması gerek diye tavsiye aldım. Çünkü uygulama yapılarak öğreniliyormuş yoksa kalıcı iz gibi şeyler oluşabilir denildi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap