1. Ana Sayfa
  2. Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI Saç Ekimi Fiyatları
dhı saç ekimi fiyatları

DHI Saç Ekimi Nedir? Saç kaybının ya da saç dökülmesinin pek çok nedeni vardır. Bunlar yetersiz ve dengesiz beslenme, saç bakımının ihmal edilmesi gibi çevresel etkenlere bağlı olabilir. Ama saç dökülmesinin asıl sebebi genetik faktörlerdir. Özellikler erkek bireylerde saç kökleri testeron olarak isimlendirdiğimiz hormana aşırı derecede duyarlıdır. Yaş ilerledikçe bu hormonun vücudumuzdaki miktarı azalır. Bu hormonun kanımızdaki miktarının azalmasına bağlı olarak da saç dökülmesi gibi problemler yaşayabiliriz.

Hemen hemen kadın erkek fark etmeksizin herkesin yaşama ihtimali olan bu problem ile ilgili tarihte birçok tedavi mevcuttur. Ama günümüzde saç dökülmesi için etkinliği kanıtlanmış olan tek tedavi saç ekimi tedavisidir. Günümüzde saç ekimi için pek çok farklı cerrahi yöntem kullanılmaktadır. Bu cerrahi yöntemlerden bir tanesi de saç ekimi fiyatları yöntemidir.

dhi saç ekimi
dhi saç ekimi

Saç ekimi yöntemi bu alanda deneyim sahibi klinisyenlerin uygulamaları ile çok başarılı neticeler vermektedir. Saç ekimi yönteminin diğer saç ekimi yöntemlerine göre çok fazla avantajları mevcuttur. Bu yüzden hem uzmanlar hem de hastalar son zamanlarda saç ekimi için en çok DHI yöntemini tercih etmektedirler.

DHI SAÇ EKİM FİYATLARI 2022 YILI İÇİN : 15.000 TL – 25.000 TL ARASINDADIR.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi yani direct hair implantation yönteminde hastaların iyileşmeleri için gereken süre çok kısadır. Bununla birlikte saç ekimi yönteminde tek bir seansta normal saç ekimi tedavisine göre çok daha fazla kök nakledilebilir. Bu imkanlar sebebiyle hastalar ve uzman klinisyenler bu yöntemi daha fazla tercih etmektedirler.

Saç ekimi yönteminde derideki mevcut saça ve sağlıklı saç köklerine zarar vermeden kelliğin olduğu bölgeleri yoğunlaştırılır. Bu şekilde kel bölgeler çok kolay bir şekilde kapatılabilir. Bu yöntemi sayesinde çok daha doğal ve çok daha sık köklere sahip bir saç görünümüne kabuşabilirsiniz. Saç ekimi işleminden önce yüksek görüntü kalitesine sahip cihazlar ile saç kökleri çok detaylı bir şekilde incelenir. Kişinin saç özellikleri saptandıktan sonra kel bölge muayene edilir. Daha sonrasında hastaya en uygun saç ekimi tasarlanır. DHI saç ekimi işleminde lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu tedavi yönteminde de genellikle kişinin ense bölgesindeki kuvvetli saç kökleri tercih edilmektedir.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap